وبلاگ

اخبار و مقالات

بهترین زمان و طریقه مصرف کره بادام زمینی برای لاغری

کره بادام زمینی

آیا کره بادام زمینی برای لاغری موثر است؟ کره بادام زمینی یک ماده خوراکی پر کالری محسوب می شود. همین ویژگی باعث می شود تا اختلاف نظر زیادی در پاسخ به پرسش مطرح شده وجود داشته باشد. نحوه مصرف این ماده غذایی تمام ابهامات موجود در سوال ذکر شده را برطرف می کند.

تاثیر این ماده خوراکی در کاهش وزن طی مطالعات زیادی گزارش شده است. مشروط بر آنکه از طریقه مصرف کره بادام زمینی برای لاغری اطلاع کاملی داشته باشید و میزان مناسبی از آن را در رژیم غذایی لاغر شدن بگنجانید. این ماده خوراکی سرشار از فیبر و پروتئین است. با خرید کره بادام زمینی رژیمی می توانید از تاثیر شگفت انگیز آن برای کاهش وزن بهره ببرید. اما آیا می دانید چگونه این ماده خوراکی باعث لاغری می شود؟ و اینکه چطور باید آن را در یک رژیم غذایی لاغری مورد استفاده قرار داد؟ با دریافت پاسخ این پرسش ها هیچ گاه این ماده غذایی را در مسیر کاهش وزن حذف نخواهید کرد. بهترین زمان مصرف کره بادام زمینی برای لاغری استفاده از آن به عنوان صبحانه است که تاثیر شگرفی در کاهش وزن دارد.

بهترین زمان مصرف کره بادام زمینی برای لاغری‌

بهترین زمان مصرف کره بادام زمینی برای لاغری‌

کره بادام زمینی همان طور که می دانید دارای ارزش غذایی بالا و همچنین بهترین ماده غذایی برای کم کردن اشتها است. کره بادام زمینی به دلیل پروتئین بالا از میل شما نسبت به خوردن مواد غذایی متعدد و پر کالری جلوگیری می کند. بهترین زمان مصرف کره بادام زمینی برای لاغری به صورت ناشتا و یا همراه با وعده صبحانه زمان مناسبی برای استفاده این محصول است. شما با میل کردن این محصول در طی روز کمتر احساس گشنگی کرده و باعث لاغری شما می شود.

ارزش غذایی کره بادام زمینی

کره بادام زمینی یک ماده خوراکی پرکالری است. هر قاشق از آن حدود 100 کیلو کالری انرژی وجود دارد. این ماده خوراکی سرشار از مواد مغذی چون انواع ویتامین، فیبر، پروتئین و اسیدهای چرب غیر اشباع است. مصرف فیبر بر کاهش شاخص BMI (توده بدنی) تاثیر دارد و اسیدهای چرب غیر اشباع نیز سطح کلسترول بدن را کاهش می دهند. به همین دلیل، کره بادام زمینی یک ماده غذایی مناسب برای قرار دادن در رژیم غذایی لاغری است.

آب 1.18 g
انرژی 597 kcal
پروتئین 22.5 g
کل چربی (چربی) 51.1 g
کربوهیدرات ها
کربوهیدرات 22.3 g
فیبر، کل رژیم غذایی 4.8 g
شکر 10.5 g
کلسیم 49 mg
آهن 1.73 mg
منیزیم 169 mg
فسفر 339 mg
پتاسیم 564 mg
سدیم 429 mg
زینک 2.54 mg
کوپر 0.42 mg
سلنیوم 4.1 µg

 

 

طریقه مصرف کره بادام زمینی برای لاغری

طریقه مصرف بادام زمینی برای لاغری چگونه است؟ اغلب افراد روزانه مقدار زیادی کره بادام زمینی مصرف می کنند. این وضعیت مصرف اصلا برای لاغری توصیه نمی شود. 3-2 قاشق غذاخوری از این ماده خوراکی در طی روز برای لاغر شدن کافی است. با هدف لاغر شدن چند دستور مصرف زیر می تواند مفید باشد:

 • آغشته کردن ساقه های کرفس یا برش های نازک هویج با کره بادام زمینی
 • استفاده از یک قاشق این ماده خوراکی روی سیب یا موز پوست کنده و مصرف آن در میان وعده
 • مخلوط نصف پیمانه جو دو سر و یک پیمانه شیر به همراه یک قاشق غذاخوری کره بادام زمینی
 • مصرف این ماده خوراکی با نان تست جو و عسل
 • افزودن یک قاشق از این ماده غذایی به سالاد
 • همراه با چوب شور و یا پاپ کورن بو داده
 • مصرف کره بادام زمینی با پنکیک خانگی (ترکیب نصف پیمانه آرد جو دو سر پرک، یک تخم مرغ، یک سوم پیمانه شیر، یک چهارم پیمانه ماست و مقداری وانیل و دارچین)
 • مصرف آن همراه با ماست یونانی

کره بادام زمینی چگونه به کاهش وزن بدن کمک می کند؟

کره بادام زمینی 1

این ماده خوراکی گرچه کالری بالایی دارد، اما مصرف آن به لاغر شدن کمک می کند. البته به شرطی که طریقه مصرف کره بادام زمینی برای لاغری و حد متعادل مصرف آن را بدانید.

چگونه یک ماده با کالری بالا به کاهش وزن کمک می کند؟ دلایل مختلفی در پاسخ به این پرسش می توان مطرح کرد.

کاهش ترشح هورمون های اشتها

کره بادام زمینی سرشار از پروتئین است. این گروه از مواد غذایی نقش موثری در کاهش ترشح هورمون های اشتها و احساس سیری افراد دارند. این ویژگی باعث می شود تا به مرور زمان کاهش وزن اتفاق بیفتد. بر اساس مطالعات مختلف مصرف این ماده خوراکی بر کنترل وزن و افزایش متابولیسم بدن تاثیرگذار است. مصرف آن قبل از خوردن وعده غذایی یا به صورت میان وعده باعث ایجاد احساس سیری می شود.

افزایش متابولیسم و تجزیه سلول های چربی

یکی دیگر از دلایل مصرف این ماده خوراکی در رژیم غذایی افراد با وزن بالا، نقش موثر آن، در از دست دادن چربی هاست. میزان بالای پروتئین کره بادام زمینی، به افزایش متابولیسم بدن و چربی سوزی کمک می کند. این موضوع به ویژه برای افراد ورزشکار اهمیت دارد.

چربی سوزی بالایی که با مصرف این ماده خوراکی در بدن اتفاق می افتد و کند شدن سرعت متابولیسم باعث می شود تا افراد ورزشکار بعد از مصرف کره بادام زمینی احساس سیری کنند و تمایل کمتری به خوردن داشته باشند. در نتیجه میزان کالری دریافتی روزانه فرد و قند خون کاهش پیدا می کند. در چنین حالتی بدن برای تامین انرژی از ذخایر چربی استفاده می کند. به همین دلیل است که اغلب کارشناسان رژیم غذایی سرشار از پروتئین مانند کره بادام زمینی را برای افرادی که در مسیر کاهش وزن قرار دارند پیشنهاد می کنند. البته در چنین مواردی باید در زمینه طریقه مصرف کره بادام زمینی برای لاغری از کارشناسان مشورت گرفت تا نتیجه عکس حاصل نشود.

میزان بالای چربی های غیر اشباع

کره بادام زمینی از جمله مواد خوراکی با میزان بالای چربی و کالری است. 2 قاشق از آن معادل 200 کالری انرژی دارد. این موضوع باعث می شود تا بسیاری افراد از مصرف آن خودداری کنند. بخش زیادی (حدود 75%) از کالری موجود در این ماده غذایی از طریق چربی های غیر اشباع تامین می شود. این نوع چربی از نوع چربی های سالم با ارزش غذایی بالاست؛ باعث القاء احساس سیری می شود و ار پرخوری های مکرر جلوگیری می کند. به همین دلیل مصرف این کره طبیعی بر کاهش وزن تاثیرگذار است.

خرید عمده با تخفیف ویژه

برای دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان بروج،
فرم مقابل رو تکمیل کن تا کارشناسان بروج سریعاً باهات تماس بگیرن.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

خرید عمده با تخفیف ویژه

برای دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان بروج،
فرم مقابل رو تکمیل کن تا کارشناسان بروج سریعاً باهات تماس بگیرن.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

حفظ و کنترل وزن فعلی

کنترل وزن از مهم ترین ویژگی هایی است که کره بادام زمینی را یک ماده غذایی مناسب در رژیم لاغری تعریف می کند. برای افرادی که قصد دارند وزن فعلی خود را حفظ کنند، یک رژیم غذایی ایده آل معرفی می شود. با این اوصاف چنانچه به درستی مصرف نشود وزن را افزایش می دهد.

مطالعات نشان داده است استفاده از این ماده غذایی و سایر مشتقات آن شاخص توده بدنی پایین تری در بدن ایجاد می کند. بنابراین می تواند به عنوان یک ماده مغذی و در عین حال موثر در کاهش وزن مورد استفاده قرار گیرد. نباید فراموش کرد که طریقه مصرف کره بادام زمینی برای لاغری و میزان مناسب آن کلید نهایی در کاهش وزن خواهند بود.

کاهش قند خون

بیشتر غذاهایی که در سبد تغذیه ما وجود دارند قند خون را افزایش می دهند. این ویژگی فاکتور موثری در ایجاد افزایش وزن و مبتلا شدن به دیابت است. در حالی که کره بادام زمینی یک ماده خوراکی سرکوب کننده قند خون است. این ماده غذایی شاخص گلیسمی یا قند پایینی دارد و مصرف آن باعث ایجاد وزن نمی شود.

کره بادام زمینی و موز برای لاغری

شما می توانید با ترکیب کره بادام زمینی و موز، اسموتی خوشمزه برای لاغری درست کنید. این اسموتی در جهت لاغری و کاهش وزن بسیار موثر بوده؛ زیرا ترکیب این دو ماده غذایی سرشار از پرتوئین بالا می باشد. این وعده غذایی خوشمزه و دلنشین را می توان در وعده صبحانه میل کرد و در طی روز انرژی بالایی داشته باشید. اگر می خواهید طرز تهیه آن را بدانید با ما همراه باشید:

 1. نصف فنجان شیر
 2. نصف ماست بدون چربی ساده
 3. 2 الی 3 قاشق غذا خوری کره بادام زمینی رژیمی
 4. نصف موز رسیده
 5.  یک قاشق غذا خوری عسل برای شیرین شدن بیشتر آن

موارد بالا را در همزن یا میکسر ریخته و نوش جان کنید.

سیب و کره بادام زمینی برای لاغری

از دیگر ترکیبات جهت رسیدن به کاهش وزن عالی، ترکیب سیب و کره بادام زمینی می باشد. به دلیل داشتن فیبر و پرتوئین بالا در این دو ماده غذایی، برای مدت طولانی شما را سیر نگه داشته و باعث لاغری می شود. با ترکیب سیب و کره بادام زمینی شما می توانید اسموتی خوشمزه درست کنید. ما در این قسمت طرز تهیه این اسموتی خوشمزه را برای شما توضیح خواهیم داد:

 1. یک عدد سیب کامل شیرین
 2. 2 الی 3 قاشق غذا خوری کره بادام زمینی رژیمی
 3. نصف فنجان شیر بدون چربی

شما با ترکیب موارد بالا که توضیح داده شد می توان به یک اسموتی سیب با کره بادام زمینی خوشمزه برسید.

مقدار مصرف کره بادام زمینی برای لاغری

کره بادام زمینی را می توان به عنوان یک صبحانه کامل مصرف کرد. اما در نظر داشته باشید که کره بادام زمینی می تواند حساسیت پوستی ایجاد کند. پس در مصرف آن حتما دقت لازم را داشته باشید. توصیه می شود روزانه مصرف به اندازه داشته باشید تا دچار آلرژیک و حساسیت پوستی نشوید.

مزایای مصرف کره بادام زمینی در رژیم لاغری

کره بادام زمینی 3

 • این ماده خوراکی پروتئین بالایی دارد. مصرف آن بهترین برنامه غذایی برای پیشگیری از افزایش وزن و حفظ تناسب اندام است.
 • غنی بودن فرمولاسیون آن، از ویتامین ها و مواد معدنی انرژی مورد نیاز بدن را تامین می کند و برای مدت طولانی فرد را سیر نگه می دارد.
 • پروتئین بالای کره بادام زمینی به ریکاوری ماهیچه ها در طی تمرینات ورزشی کمک می کند. مصرف آن بعد از تمرین نقش موثری جهت پیشگیری از مصرف مواد غذایی مضر دارد.
 • به دلیل غنی بودن از ویتامین های گروه B و مواد معدنی (مس، فولاد و منگنز) انرژی قابل توجهی به بدن می دهد. با مصرف آن فرد نیاز کمتری به خوردن میان وعده پیدا می کند.
 • کره بادام زمینی فیبر زیادی دارد. فیبر بالا باعث سیر شدن و جلوگیری از ضعف و بی رمقی می شود. ضمن اینکه به تسهیل کار روده ها و دفع مناسب مواد غذایی از بدن کمک می کند. بنابراین، مصرف این ماده خوراکی در کاهش وزن نقش موثری دارد.

نکات مهم و بهترین زمان مصرف کره بادام زمینی برای لاغری

 • اغلب توصیه می شود تا کره بادام زمینی در وعده صبحانه یا میان وعده مصرف شود. مصرف آن در وعده صبحانه بیشترین تاثیر را بر کاهش وزن دارد.
 • بهتر است محصولی با کمترین میزان شکر، نمک و مواد نگهدارنده برای مصرف انتخاب شود.
 • اعتدال در مصرف این ماده خوراکی و پایبند بودن از دیگر نکات مهم در طریقه مصرف کره بادام زمینی برای لاغری است.
 • دو تا سه وعده از کره بادام زمینی در طی چند روز در هفته بهترین حالت مصرف این ماده غذایی است. در غیر اینصورت کالری بالای آن باعث افزایش وزن می شود.
 • مصرف روزانه حداکثر 50 گرم کره بادام زمینی برای بزرگسالان هیچ مشکلی ایجاد نمی کند.

در پایان

کره بادام زمینی یکی از مواد خوراکی مقوی است که باعث ایجاد لاغری و کاهش وزن می شود. این ماده غذایی سرشار از پروتئین و فیبر و مواد معدنی است. بنابراین در یک رژیم غذایی لاغری گزینه ایده آلی محسوب می شود. طریقه مصرف کره بادام زمینی برای لاغری فاکتور مهمی است که باید در یک رژیم غذایی کاهش وزن با این ماده غذایی مدنظر قرار گرفته شود. علاوه بر این، میزان و زمان مصرف این کره طبیعی هم جهت رسیدن به وزن ایده آل در این رژیم مهم تلقی می شوند. اگر این ماده خوراکی را در رژیم لاغری خود مصرف می کنید، بهتر است محصولی طبیعی بدون افزودنی های غیر مجاز و مواد نگهدارنده را انتخاب نمایید. برای خرید محصولی با این مشخصات و بهره مند شدن از خواص بی نظیر آن پیشنهاد می کنیم به فروشگاه بروج مراجعه کنید.

سوالات متداول

کره بادام زمینی برای لاغری با چی بخوریم؟

شاید برای شما سوال شده باشد که کره بادام زمینی با چی بخوریم؟ مصرف کره بادام زمینی با ساقه های کرفس یا برش های نازک هویج، سیب یا موز پوست کنده، سالاد، نان تست جو، پنکیک و ماست یونانی بهترین ایده ها برای استفاده از این کره طبیعی در رژیم لاغری است.

بهترین زمان خوردن بادام زمینی برای لاغری چه موقع است؟

به صورت ناشتا و یا همراه با وعده صبحانه زمان مناسبی برای استفاده کره بادام زمینی است.

سبد خرید
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
فروشگاه
حساب کاربری من
0 محصول سبد خرید